bayramlar_koleji_english

“ A different language is a different vision of life “

Bayramlar  Koleji olarak İngilizce eğitim hedefimiz; öğrencilerimizi küreselleşen dünyaya hazırlayıp onları her konuda söz sahibi bireyler haline getirmektir. Öğrencilerimiz, İngilizceyi günlük hayatın gereksinimleri, teknolojik yenilikler, sanatsal faaliyetler, spor etkinlikleri ve uluslararası sınavlar  üzerinden pratik etmektedirler. İngilizce derslerimiz, alanında uzman  öğretmenlerimizin hazırladığı çalışmalarla öğrencilerimizin “yaparak ve yaşayarak” öğreneceği nitelikte sürdürülmektedir. İngilizce öğretimine Anaokulu’nda başlanan okulumuzda, 8. sınıf öğrencilerimizin yıl sonunda, Avrupa Dil Standartlarında Common European Framework(CEF) hedeflerine uygun olarak B1 seviyesine gelmeleri hedeflenmektedir.

Bayramlar  Koleji İngilizce Bölümünün Amaçları ;

 • Okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerileri yoluyla öğrencilerin dilbilgisini doğru kullanmalarını sağlamak,
 • Öğrencileri bağımsız okuma alışkanlığı edinmeye ve bu alışkanlığı hayat boyu sürdürmeye teşvik etmek,
 • Öğrencilerin yazma becerilerini geliştirmek,
 • Değişik türde eğitici materyaller kullanarak öğrencilerin okuma, yazma ve ders çalışma alışkanlıklarını sağlam temeller üzerine oturtmak,
 • Araştırma becerilerini geliştirmek,
 • Ders içinde teknolojik araçların kullanımını sağlayarak öğrencilerin ilgisini ve yaratıcılığını geliştirmek,
 • Öğrencilerin kendilerine saygı ve öz güven duymalarını sağlamak,
 • Çeşitli okuma kaynaklarını kullanarak öğrencilerin kişisel ve kültürel gelişimlerini,
 • Farklı kültürlere karşı öğrencilerin olumlu bir tutum sergilemelerini, değer vermelerini ve saygı göstermelerini,
 • Öğrencilerimizin  dünyayı ve farklı bakış açılarını daha iyi tanımaları, anlamaları ve hoşgörü geliştirmelerini,
 • Kültürel gelişimlerini hızlandırmalarını ve başka kültürler için farkındalık kazanmalarını,
 • Kendi anadilinden başka dillerin konuşulduğu ortamlarda yabancı dilde kendilerini ifade etme becerisini kazanmalarını,
 • Yurt dışında eğitimlerine devam edebilmeleri için gereken özgüven, sosyal ve iletişim becerilerini geliştirmelerini,
 • Küresel dünyada yer alabilmelerini ve uluslararası platformlarda yaşam boyu öğrenen bireyler olmalarını sağlamaktır.

 

BÖLÜM UYGULAMALARIMIZ

Her sınıfımızda bulunan “Akıllı Tahta“ uygulamasıyla ders konuları öğrencilerimize “i-tool” ve “e-book” seçenekleriyle sunulup, öğrenme ortamı görsel ve işitsel yönden zenginleştirilmektedir.

 

Portfolyo Sunumları
Öğrencilerimiz, dönemin belirli tarihlerinde İngilizce derslerindeki deneyimlerini ve paylaşmak istedikleri konuları bir portfolyo dosyası haline getirip sınıf içersinde sunarlar. Bireysel konuşma yapmayı ve özgüven kazanımını destekleyen portfolyo sunumları aynı zamanda öğrencilerin keyifle hazırlandığı çalışmalardır.

Quiz Shows-Bilgi Yarışmaları

 

Quiz Show öğrencilerin sosyal yönden kaynaştıkları, güncel ve entellektüel bilgi dağarcıklarını artırdıkları ve eğlenerek İngilizce becerilerini geliştirdikleri bilgi yarışmalarıdır. Ortaokul’da Quiz Show her yıl gerek yarışmacılara gerekse izleyenlere keyifli dakikalar yaşatıp bilgilerini güncellemektedir.

Yurt Dışı Dil Okulları

Yabancı dili geliştirmenin en etkin yolu olan yurt dışı deneyimleri, kurumumuz tarafından düzenlenen yurt dışı yaz dil okulu programlarıyla gerçekleştirilmektedir. Farklı uluslardan öğrencilerle birlikte öğrenim görülen bu okullarda öğrencilerimiz, İngilizceyi pratik etme fırsatı buluyor ve kalıcı dostluklar kuruyorlar.

ESOL Cambridge Sınavları

ESOL

Okulumuz dünya çapında geçerliliği olan Cambridge ESOL sınavlarının test merkezlerinden biridir. İlkokul 3. Sınıftan ortaokul 7.Sınıfa kadar her öğrencimize sene başından itibaren düzenli olarak Starters, Movers, Flyers ve Ket  sınav eğitimleri verilmektedir. Bu sınavlara katılmak isteyen öğrencilerimiz okulumuz yoluyla sınavlara kayıt yaptırabilmektedirler.